Kdy je vhodné použít chlor šok


Je pochopitelné, že chceme, aby nám voda v bazénu vydržela čistá co nejdéle. To ovšem není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Stačí jen, když pojedeme na pár dní pryč, a hned voda dostane zelený odstín, a to i přesto, že máme kvalitní filtrační zařízení. Je tedy jasné, že se musíme obrátit i na chemii, v tomto případě chlor. Ovšem zdaleka ne každý chlorový přípravek, který se prodává, nám v této situaci pomůže.

Jedním z nich je i chlor šok https://www.chlorito.cz/chlor-sok/. Zde jde o hodně koncentrovaný chlor, nejčastěji v tekuté podobě. Ta totiž znamená, že se nemusí nijak rozpouštět, nýbrž se jednoduše smísí s vodou. Začne tedy působit v podstatě okamžitě, a to tam, kde je koncentrace řas a sinic největší, tedy na hladině. Právě tam se totiž vytváří ty nejvhodnější podmínky pro jejich růst a množení.

míč v bazénu

To ovšem ani zdaleka neznamená, že je vhodné jej používat za každé situace. Nesmíme zapomínat, že se stále jedná o nebezpečnou chemikálii, která byla kdysi použita jako bojový plyn. Ten rozkládal plíce nepřátel, takže ti si je doslova a do písmene vykašlali. Jistě, pokud budeme dodržovat dávkování doporučení výrobců, nic se nám nestane. I tak však musíme být opatrní, zvláště u takto koncentrované verze.

skok do vody

Je však pravdou, že bez takto vysoké koncentrace více znečištěný bazén zkrátka do pořádku nedáme. Rozhodně zde však neplatí, že více je lepší. Jistě, čím více jej tam dáme, tím rychleji bude voda čistá, ovšem tím déle se v ní také nebudeme moci koupat. Základním pravidlem při použití chlor šoku totiž je, že po jeho nalití se v oné vodě po nějaký nesmíme koupat, dokud se v něm nesníží koncentrace chloru na přijatelnou hodnotu.

Proto bychom měli dávat při používání chlor šoku pozor. Dodržování pokynů výrobce je zde v podstatě nezbytností, pokud si bazén chceme co nejdříve zase užívat. Jinak to zkrátka nejde, jinak bychom si mohli spíše uškodit.