Proč si vlastně lidé pořizují podlahové topení


Také si kladete otázku, zda má vůbec význam snažit se přejít na podlahové vytápění a nechat demontovat všechny radiátory? Pak bychom si tu mohli v krátkosti připomenout některé body, s nimiž budete lépe v obraze.

Výstavba svépomocí – v první řadě bychom měli mít jasno v tom, že dnes se kromě klasické betonáže topných hadic využívá i suchý systém. Tam se žádný beton nevyskytuje, hadice podlahového topení se vkládají do drážek v systémových deskách vysokohustotního polystyrenu a pokládka a zprovoznění vytápění probíhá velmi rychle během několika dnů, a třeba i zčásti svépomocí, pouze s výpomocí instalatéra topenáře.

naboso na podlaze

Krbový výměník – podlahové topení, respektive rozdělovač topných okruhů lze připojit i ke krbovému výměníku. Můžete tak dům vytápět pohodlně a hlavně velmi lacino palivovým dřevem, které je stále i přes jeho zdražování nejlevnějším palivem na trhu, nehledě na to, že si i některé dřevo můžete v lese nasbírat sami.

Už žádné přetápění – když se topí radiátory, teplo od nich stoupá hlavně ke stropu, a teprve odtud se prohřívá ostatní část místnosti. Na nohy tu bývá často zima, a tak si buď navlékáme silné ponožky, anebo prostory zbytečně přetápíme i o několik stupňů Celsia. Je to pak zbytečné plýtvání energií.

hořící dřevo v krbu

Naboso i v zimě – v současné době panuje na veřejnosti značný zájem o bosonohou chůzi v přírodě, lidé zjišťují, že nohy uzavřené celý den v obuvi značně trpí, ztrácí se tím přirozená podélná a příčná klenba a vzniká plochá noha – škaredý a po zdravotní stránce i nebezpečný defekt. Čím více chodíme zcela naboso, tím lépe, a díky podlahovému vytápění můžete doma odložit bačkory, pantofle i ponožky a prodloužit si tak barefoot styl i přes zimu. S podlahovým topením vám bude připadat pohyb v domácnosti zcela naboso jako naprosto přirozený třeba i v prosinci či v lednu.