Vyzdobit si interiér chceme každý po svém. Moderní trendy nás spíše posouvají směrem k chladnému, sice hygienickému, ale sterilnímu a odcizenému stylu, ale ne každý jim podlehne. Někomu vyhovuje útulné teplo domova a tím může být i rustikální styl.
Nábytek z masivu
Je přirozeně dražší, než z dřevotřísky, ale jde o trvanlivé výrobky s dlouhou životností. Zvláště u namáhaných typů nábytku, jako jsou postele a pohovky, byste měli volit masiv, neboť se dřevotříska ve spojích rozviklá, vruty a šrouby pak nelze dotáhnout a celý výrobek se stává již po několika letech nepoužitelným. Lepené lisované desky z pilin mají sice velmi pěknou povrchovou úpravu z dýhy, ovšem právě spojovací součásti jsou jejich nejslabším článkem.
Dřevěné obložení
Kromě dřevěných schodů, zábradlí a některých dalších funkčních prvků bývalo v polovině 80. let hitem obkládat dřevem stěny palubkami. Ty vynikaly zejména v podkrovních pokojích, kde nebyl k dispozici sádrokarton a šikmé stěny se musely vyzdívat např. heraklitem. Navenek studené místnosti tak rázem získaly odlišný náboj, byly teplé a útulné, zvláště tehdy, kdy se vhodně dřevěný obklad zkombinoval se světlým nábytkem a jednobarevným krémovým kobercem. Dnes se s tímto trendem můžete setkat u některých dřevostaveb a dokonce se dřevěné palubky opět vrací i do interiérů bytů, kde spolu s nábytkem v masivu mohou vyzdobit celou stěnu. Přírodní dřevo zkrátka ničím nenahradíte. I když jsou desky z umělého kamene nebo lamina působivé, je to zkrátka plast nebo kombinace syntetické pryskyřice a přírodního pojiva.
Dřevěná podlaha
Dnes již poměrně rozšířený způsob, jak řešit podlahovou krytinu. Na rozdíl od keramických a umělých povrchů má jednu zásadní přednost, a tou je přírodní materiál, navíc teplý, hřejivý a dobrý izolant. Podlaha ze dřeva doplněná vkusným koberečkem je velmi výrazným prvkem a neuvěřitelně celý byt zútulní. Výhodou je i přirozená prodyšnost, kterou nedocílíte ani vinylem, ani kobercem.